× Jak podoba Ci się nasz nowy sklep w Polsce, przekaż nam swoją opinię. tutaj
Versandkostenfrei ab 59€
Versandkostenfrei ab 59€
Bezpłatna dostawa dla wszystkich powyższych zamówień 59,00 €

DOBRA KONDYCJA

Schlafstörungen und Ernährung

Właściwa dieta w przypadku zaburzeń snu

Jak wiadomo, prawidłowe odżywianie się odgrywa ważną rolę w codziennym zdrowym życiu. Ale czy pomyślelibyście, że dotyczy to również nocy? Badania wykazały, że jakość Twojego snu i Twoja dieta są ze sobą bezpośrednio powiązane. Zaburzenia snu mogą być spowodowane złymi nawykami żywieniowymi. Pomóż więc piaskarzowi wykonać dobrą robotę i sprawdź, czy w Twojej diecie nie ma złodziei snu!

Kłopoty z zasypianiem? Te ziołowe środki zaradcze mogą pomóc

Świat roślin oferuje niezliczone remedia na problemy ze snem. Najbardziej znana jest waleriana, która jest często dostępna w formie kropli lub jako herbata. Wraz z chmielem, dziurawcem, lawendą, passiflorą i melisą zioło to łagodzi niepokój i działa równoważąco. Pomocne są również niektóre suplementy diety zawierające minerały, takie jak magnez, który wzmacnia nerwy. Albo środki ziołowe, takie jak czyste kakao w proszku (lub nasze białko konopne w proszku, które również pomaga regulować ciśnienie krwi: https://nurfit.de/bio-hanfprotein-pulver).

Witaminy na zaburzenia snu

Aby sen był spokojny, organizm potrzebuje odpowiedniej ilości witamin. Szczególnie witaminy z grupy B (witamina B1, B3, B6 i B12) mają wpływ na jakość snu, ponieważ wzmacniają układ nerwowy i zapewniają zrównoważony nastrój. Cudowna alga spirulina (https://nurfit.de/spirulina-pulver) zawiera szczególnie dużą ilość witaminy B. Również nasze BIO-Green-Trio-Tabs (https://nurfit.de/bio-green-trio-tabs) zapewniają Państwu dobre zaopatrzenie.
Brak witaminy D może również powodować zaburzenia snu. Możesz temu zaradzić, wychodząc częściej na światło dzienne i pozwalając, by słońce zwiększyło produkcję witaminy D. W ciemnej porze roku warto zadbać o podniesienie poziomu witaminy D w tabletkach. Możesz też sięgnąć po naturalne środki, takie jak nasze tabletki BIO Chlorella Tabs. Już 3 g tych produktów całkowicie pokrywają dzienne zapotrzebowanie na witaminę D!

Zaburzenia snu z powodu niedoboru melatoniny

Tak naprawdę ciało może samo produkować najważniejszą rzecz, której potrzebuje do snu. Najważniejszy jest hormon snu - melatonina, która reguluje nasz rytm dzień-noc. Często jednak uniemożliwiamy naszemu organizmowi podniesienie poziomu melatoniny wieczorem, pozwalając, by zbyt wiele światła migotało wokół nas za sprawą telewizji czy smartfonów. Światło hamuje produkcję melatoniny. Albo dostarczamy naszemu organizmowi zbyt mało składników odżywczych, które są potrzebne do pośrednich etapów produkcji melatoniny. Możesz tego łatwo uniknąć!

Zaburzenia snu z powodu niedoboru tryptofanu

Aminokwas tryptofan jest ważnym składnikiem budulcowym do produkcji melatoniny. Tryptofan nie może być produkowany przez sam organizm, dlatego musimy dostarczać go z pożywieniem. Tryptofan jest następnie przekształcany w organizmie do serotoniny, która z kolei staje się naszym hormonem snu - melatoniną w ciemieniu. Należy zatem zapewnić wystarczającą podaż tryptofanu. W naszych proszkach proteinowych (np. https://nurfit.de/veganes-fitness-set lub https://nurfit.de/bio-veganprotein-pulver), na przykład, ten niezbędny aminokwas występuje w dużych ilościach.

Nie spiesz się...

Kolejna rada na (lepszy) sen: jedz powoli! Naprawdę delektuj się posiłkami przed pójściem do łóżka, ciesz się każdym kęsem i dokładnie przeżuwaj. Pomoże to w trawieniu, a jedzenie nie będzie tak ciężkie w żołądku. Ponieważ zbyt aktywny przewód pokarmowy może również dokładnie zepsuć podróż do krainy snów.
Mając to na uwadze: Lalelu!

Zaburzenia snu i odżywianie: co należy, a czego nie należy robić

Slumber-Friend Wróg drzemki
Herbaty ziołowe, takie jak rumianek, lawenda lub melisa, mają działanie uspokajające Kofeina zwiększa ciśnienie krwi i przyspiesza bicie serca (zawarta w kawie, coli, czarnej lub zielonej herbacie)
Tłuste ryby morskie zawierają ważne dla produkcji melatoniny kwasy tłuszczowe omega-3 Alkohol (po jego zepsuciu organizm uwalnia hormon stresu - kortyzol)
Czereśnie są naturalnym źródłem melatoniny (jako cały owoc, zawarty w nich błonnik równoważy pobudzającą fruktozę) Soki owocowe (cukier i kwas owocowy oraz witaminy działają pobudzająco)
Orzechy i nasiona zawierają aminokwas tryptofan do produkcji melatoniny ciężkostrawne potrawy (tłuste mięso, kapusta, papryka)
Sałatki z liści: gorzkie substancje zawarte w łodygach i żebrach liści mają działanie uspokajające Słodycze powodują zwiększone wydzielanie insuliny, antagonisty melatoniny
smoothie proteinowe zawiera aminokwasy tryptofan i glicynę, które wspomagają produkcję melatoniny i metabolizm mózgu.
Źródła:

https://deutschland-schlaeft-gesund.de/tipps-ernaehrung-schlafqualitaet/
https://www.orthomol.com/de-de/lebenswelten/besser-schlafen/schlaf-und-ernaehrung


  • Tagi:
  • Health