× Jak podoba Ci się nasz nowy sklep w Polsce, przekaż nam swoją opinię. tutaj
Bezpłatna dostawa dla wszystkich powyższych zamówień 49,00 €

ZDROWE ŻYCIE

Mehr Kraft und Ausdauer beim Laufen

Większa siła i wytrzymałość podczas biegu


Po krótkim biegu, kilku kilometrach i krótkim dystansie jesteś już wyczerpany i płaski, nie możesz oddychać, a Twoje uda płoną jak ogień? Ten problem nie jest niczym niezwykłym i całkiem normalnym, zwłaszcza na początku. Teraz nadszedł czas, aby kontynuować! Ale nawet dla doświadczonych biegaczy istnieją wskazówki i sztuczki, dzięki którym mogą oni zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość podczas biegu. Jednak proces ten nie odbywa się z dnia na dzień. Pokażemy Ci, jak trenować prawidłowo, aby zwiększyć swoją wytrzymałość, uzyskać szybsze wyniki i zbudować siłę. W najlepszym przypadku możesz również poprawić swoją technikę biegu, aby uniknąć kontuzji.

Zacznij biegać powoli i zwiększaj krok po kroku.

Ważne jest, aby nie zaczynać po prostu biegać. Zanim rozpoczniesz trening, powinieneś mieć już podstawowy poziom sprawności fizycznej. Jeśli masz problemy z kolanami lub podobne, zalecamy na początek trening na trenażerze crossowym lub rowerze spinningowym. W ten sposób powoli przyzwyczaisz swój układ sercowo-naczyniowy do obciążenia, a bieganie będzie dla Ciebie później łatwiejsze. Kiedy zaczynasz biegać, nie powinieneś zużywać od razu wszystkich swoich rezerw energetycznych, zwłaszcza na początku. Jeśli zauważysz, że mógłbyś biec jeszcze szybciej, poczekaj chwilę, bo szybko zauważysz pod koniec biegu, że wciąż potrzebujesz tych ostatnich rezerw energii.

Trenuj wytrzymałość podczas biegu: Kluczowym słowem jest konsekwencja!

Jak to często bywa w sporcie, praktyka czyni mistrza! Tylko ci, którzy trenują regularnie i wytrwale, mogą osiągnąć długotrwały sukces i poprawę. Lepiej jest zaplanować kilka krótkich biegów w tygodniu, ponieważ na dłuższą metę lepiej wytrenują one Twoją wytrzymałość niż 1-2 biegi, podczas których osiągasz granice swoich możliwości i jesteś wyczerpany przez resztę dnia. Regularne sesje biegowe będą również regularnie stymulować metabolizm tłuszczów, co może prowadzić do postępów w diecie. Upewnij się jednak, że dajesz mięśniom wystarczająco dużo czasu na regenerację pomiędzy sesjami. Tylko w ten sposób mięśnie mogą przystosować się do nowego obciążenia i rosnąć w długim okresie czasu.

Jedz zrównoważoną i wystarczającą dietę

Aby mieć siłę i wytrzymałość podczas joggingu, ciało musi polegać na energii, którą najlepiej uzyskać ze zrównoważonej i wystarczającej diety. Upewnij się więc, że stosujesz dietę zawierającą wystarczającą ilość węglowodanów złożonych, ponieważ stanowią one podstawę zaopatrzenia organizmu w energię. Twoja wydajność poprawi się szybciej niż myślisz z pomocą właściwego odżywiania. Nasz BIO PROTEIN POWDER i pyszny BIO MACA POWDER są również doskonałymi towarzyszami dla sportowców i osób uprawiających sport.

Właściwe planowanie: większa siła i wytrzymałość podczas biegu dzięki planowi treningowemu

Kiedy zauważysz, że Twój oddech powoli stabilizuje się podczas biegu i stajesz się spokojniejszy, możesz powoli dostosowywać i zwiększać tempo biegu. Zwróć uwagę na swój oddech i dostosuj prędkość tak, abyś mógł przyjąć wystarczającą ilość tlenu. Jeśli zauważysz, że staje się to coraz bardziej uciążliwe, możesz zwolnić tempo. Aby Twoje mięśnie się nie nudziły i były odpowiednio obciążone treningiem biegowym, powinieneś urozmaicać swoje biegi, aby dostarczać im nowych bodźców. Dobrym sposobem na to są na przykład biegi interwałowe lub biegi pod górę. Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy wykonanie kilku krótkich biegów w ciągu tygodnia i robienie przerw w zależności od wykonywanego ćwiczenia. Jest to ważne dla regeneracji mięśni, ścięgien i więzadeł.

Ustaw nowe bodźce treningowe dla biegania za pomocą biegów interwałowych.

Włączaj małe sprinty do swojej sesji biegowej raz po raz, aby przystosować układ sercowo-naczyniowy do szybko zmieniających się warunków. Te jednostki HIIT podczas joggingu pozwalają Twojemu krążeniu przyzwyczaić się i dostosować do różnych obciążeń, a mięśnie są stymulowane na nowo. Jest to skuteczny sposób na budowanie siły i wytrzymałości podczas biegu. Na przykład, zacznij od 10-sekundowego sprintu, a następnie biegnij w swoim normalnym tempie przez 1-2 minuty. Następnie dodaj kolejny sprint. Powtórz to około 5-6 razy podczas biegu. Zauważysz, jak szybko Twoje krążenie dostosowuje się do intensywnego wysiłku.

Regularnie trenuj także siłę i mięśnie.

Oprócz kondycji potrzebnej do biegania, powinieneś również trenować i wzmacniać mięśnie ud, łydek i nóg, aby uniknąć kontuzji. Nie należy również zaniedbywać górnej części ciała, aby nie rozwijać mięśni tylko jednostronnie. Jednak regularne rozciąganie jest równie ważne, aby zapobiec skróceniu mięśni. I oczywiście za każdym razem przed bieganiem należy rozgrzać ścięgna i więzadła, aby nie doszło do niepotrzebnych kontuzji, nadwyrężeń i naderwań.

  • Tagi: