× Jak podoba Ci się nasz nowy sklep w Polsce, przekaż nam swoją opinię. tutaj
Versandkostenfrei ab 59€
Versandkostenfrei ab 59€
Bezpłatna dostawa dla wszystkich powyższych zamówień 59,00 €

DOBRA KONDYCJA

Kakaopulver - die Kollagen Wunderwaffe

Kakao dla zdrowego kolagenu

Możemy to tylko ciągle podkreślać: Kakao jest nie tylko niebiańsko pyszne, ale także jest prawdziwym superfood! Istnieje tak wiele fascynujących i zdrowych właściwości ziaren kakaowca, że nie sposób wymienić ich wszystkich naraz. Czy wiesz na przykład, że kakao jest uważane za prawdziwą broń przeciwstarzeniową?
Chcemy opowiedzieć Ci nieco więcej o tym, jak kakao może pomóc Ci zachować młodą, czystą i zdrową skórę oraz utrzymać zmarszczki na dystans.

Kakao przeciwdziała zmarszczkom

Zawsze czuliśmy się piękniejsi po zjedzeniu smakołyku z czystym, zdrowymkakao w proszku. Teraz dowiedzieliśmy się, że badania nawet oficjalnie potwierdziły nas w tym odczuciu! Badanie to wykazało, że flawanole zawarte w organicznym kakao, spożywane regularnie, zauważalnie poprawiły elastyczność skóry uczestników badania i zredukowały zmarszczki.
Flawanole są wtórnymi substancjami roślinnymi i mogą być przekształcane w organizmie w składniki budulcowe, które są odpowiedzialne za tworzenie kolagenu w skórze. Ci, którzy wspierają swoją równowagę kolagenową, aktywnie pomagają swojemu organizmowi w redukcji lub zapobieganiu zmarszczkom, ponieważ kolagen jest jednym z najważniejszych składników skóry i tkanki łącznej.

Za młody na zmarszczki? Kakao działa również przeciw pryszczom!

Kakao nie tylko wspomaga produkcję kolagenu w organizmie, ale także pomaga zwalczać pryszcze. Antyoksydanty z kakaowca pomagają zwalczać wolne rodniki, które między innymi sprawiają, że Twoja skóra jest bardziej podatna na powstawanie wyprysków. Cynk zawarty w kakao pomaga również Twojemu organizmowi uniknąć pryszczy, utrzymując produkcję sebum w ryzach i pobudzając krążenie, które pomaga Twojej skórze i tkankom łącznym wykonywać swoją pracę. Witamina E w kakao ma również działanie przeciwzapalne, co dodatkowo pomaga zwalczać i leczyć istniejące pryszcze i podrażnienia skóry.

Kakao zwalcza starzenie się skóry od wewnątrz

Wspomnieliśmy już o wolnych rodnikach, kiedy rozmawialiśmy o możliwych przyczynach powstawania wyprysków na skórze. Ale są one również odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Na szczęście antyoksydanty i witaminy zawarte w kakao mogą pomóc również w tym przypadku! Pomagają one neutralizować wolne rodniki, zapobiegając ich uszkodzeniom w komórkach skóry, co pozwala im dłużej funkcjonować. Może to zapobiec przedwczesnemu zniszczeniu tych komórek, innymi słowy, przedwczesnemu starzeniu się komórek.

Nasze wnioski dotyczące wpływu kakao na zdrowie skóry

Dzięki połączeniu wsparcia kolagenu, ochrony komórek i mocy przeciw pryszczom, które oferuje kakao, możesz z łatwością promować swoje piękno od wewnątrz z pomocą tego pysznego superfood. I ma działanie podobne do drogiej przeciwstarzeniowej pielęgnacji twarzy, bez konieczności martwienia się o konserwanty i silikony w kosmetykach!
Przy okazji: nie tylko zdrowie i młodość Twojej skóry ucieszy się z odrobiny kakao w diecie. Minerały zawarte w kakao wspomagają również zdrowie krwi, tj. tworzenie się krwi, transport tlenu w organizmie i krzepnięcie krwi. Ponadto, żelazo zawarte w kakao przyczynia się do funkcjonowania układu odpornościowego i metabolizmu energetycznego, magnez i wapń wspierają zdrowe kości i zęby, a także pomagają w zdrowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
Widać więc wyraźnie, że pozytywne działanie kakao na skórę nie pojawia się samo, ale że jego cenne składniki przejmują ważne funkcje w różnych częściach ciała. Przynajmniej dla nas jest to dowód na to, jak ważne jest piękno, które promieniuje od wewnątrz.
Nie wiemy jak dla Was, ale dla nas to tylko kolejny dobry powód, aby włączyć BIO kakao w proszku do naszej codziennej rutyny, ponieważ już wcześniej byliśmy w pełni przekonani do tego czekoladowego superpokarmu. Jeśli śniadaniowe smoothie nie tylko staje się jeszcze smaczniejsze z pomocą kakao, ale także zdrowsze i dba o naszą skórę, to nie ma absolutnie nic, co można by mu zarzucić! Kiedy skorzystasz z tej korzystnej dla obu stron sytuacji i włączysz kakao do swojej codziennej diety?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26581682/
https://www.eucell.de/ernaehrung/ernaehrungslexikon/mineralstoffe/magnesium/wirkung.html


  • Tagi: