× Jak podoba Ci się nasz nowy sklep w Polsce, przekaż nam swoją opinię. tutaj
Versandkostenfrei ab 59€
Versandkostenfrei ab 59€
Bezpłatna dostawa dla wszystkich powyższych zamówień 59,00 €

DOBRA KONDYCJA

Balsam für die Haut: Gerstengras

Od starożytności do epoki nowożytnej

O tym "niepozornym" ziarnie słyszeliście już zapewne wielokrotnie. Jęczmień, będący nieodłącznym składnikiem słodu, piwa i chleba, uprawiany był już w czasach starożytnych. Tutaj na stronie opublikowaliśmy już kilka tekstów na temat jednej z najzdrowszych form, trawy jęczmiennej. Ma onKorzyści dla włosówważne dla naszego ogólnego dobrego samopoczucia, ale jest jeszcze jeden organ, nasze ciało, które jest wspierane przezTrawa jęczmiennajest obsługiwany. Nasza skóra!

Trawa jęczmienna: Zdrowie w każdej łodydze

Superfood"sproszkowana trawa j ęczmienna" to wcześniejsze stadium wzrostu jęczmienia. To nic innego jak sadzonki jęczmienia, które dorastają do 10 centymetrów, a następnie są sprzedawane w doniczkach w stanie świeżym. Dla osób, które nie mają czasu na samodzielną uprawętrawy jęczmiennej w domu, z pomocą przychodzi trawa jęczmienna w proszku. Trawa jest suszona w bardzo delikatnym procesie i przetwarzana na proszek. Trawa jęczmienna zawiera wiele różnych składników odżywczych, jak również substancji witalnych, które mogą wspierać nasze ciało, włosy i skórę, ale o tym więcej później. W Japonii trawa jęczmienna była testowana przez dr Yoshihide Hagiwara w ramach badań. Zbadał wiele różnych warzyw i roślin i doszedł do wniosku, że trawa jęczmienna jest najzdrowsza z nich wszystkich. Od tego czasu ludzie wciąż śpiewają pochwały dla tej zieleni.

Zagrożenia dla skóry

Jeśli ktoś zajmuje się zagrożeniami dla skóry, bardzo szybko spotyka się z terminem wolne rodniki. Są to wysoce reaktywne atomy i molekuły, które występują naturalnie w naszym organizmie jako pośrednie produkty przemiany materii. W normalnych warunkach po prostu dalej reagują i w ten sposób biorą udział w wielu ważnych procesach. Jeśli jednak występują one w zbyt dużej ilości, ponieważ komórki są narażone na czynniki stresowe, takie jak promieniowanie UV, mogą również atakować własne struktury organizmu. Wolne rodniki nie zatrzymują się na żadnej komórce, a kiedy atakują nie tylko komórki naszej skóry, ale także kolagen i elastynę, które są odpowiedzialne za elastyczność, źle to wygląda dla naszej skóry. Zaatakowane komórki kolagenowe są rozkładane przez własne enzymy organizmu, co prowadzi dowysuszenia i pomarszczenia skóry . Zwyrodnieniu ulegają również naczynia krwionośne zaopatrujące naszą skórę, co utrudnia tworzenie się nowych komórek tkanki łącznej. Dzieje się tak dlatego, że mniejsza ilość naczyń krwionośnych oznacza również mniejszą ilość składników odżywczych i tlenu, które mogą być dostarczane. Fibroblasty, z których na przykład rozwija się kolagen, potrzebują tych substancji do prawidłowego funkcjonowania. Komórki odpornościowe są również transportowane do uszkodzonych komórek przez naczynia krwionośne, więc jest to błędne koło. Ale nie martw się, trawa jęczmienna w proszku zawiera przeciwutleniacze, które mogą pomóc w redukcji wolnych rodników, a tym samym chronić skórę!


Wpływ antyoksydantów w sproszkowanej trawie jęczmiennej

To tutaj nasi starzy przyjacieleAntyoksydantywchodzą w grę. Jedną z grup antyoksydantów są w szczególności oligomeryczne proantocyjanidyny, w skrócie OPC. OPC to substancje roślinne, które znajdują się na przykład w skórce winogron i orzeszkach ziemnych. Ale równieżTrawa jęczmiennajest ich pełna, a działanie trawy jęczmiennej, zwłaszcza sproszkowanej, może być prawdziwym ratunkiem dla naszej skóry. OPC reagują z rodnikami, czyniąc je nieszkodliwymi. W ten sposób OPC zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed obumieraniem komórek skóry. Oznacza to również, że tworzenie nowych komórek tkanki łącznej z fibroblastów nie jest już utrudnione. Ale OPC może zrobić jeszcze więcej, ponieważ naprawia komórki kolagenowe. Kiedy komórki te stają się niestabilne, OPC może naprawić uszkodzenia i w ten sposób uczynić komórki bardziej wytrzymałymi. W efekcie skóra zachowuje naturalną elastyczność i napięcie. Ta substancja jest prawie jak naturalny lifting twarzy!

Oprócz OPC, trawa jęczmienna zawiera również inne substancje przeciwutleniające, takie jak witamina C. Ale również żelazo, cynk, błonnik i witamina B1 występują w dużych ilościach. Tak więc sproszkowana trawa jęczmienna jest nie tylko wzbogaceniem dla skóry, ale równieżdla włosówi krew. .

Dzienne spożycie sproszkowanej trawy jęczmiennej

Aby zapewnić, że otrzymujesz wszystkie składniki odżywcze superfood trawy jęczmiennej w proszku, zaleca się dzienne spożycie do 10g, co odpowiada 3 porcjom. Możesz rozpocząć dzień z pełnią witamin trawy jęczmiennej w proszku, na przykład zZielone smoothie z trawą jęczmienną. Jeśli jednak ten proszek nie przypadnie Ci do gustu, to zamiast sproszkowanej trawy jęczmiennej spróbuj po prostuTrawa jęczmienna tabs.Dzienna dawka może być przyjmowana na różne sposoby. Bezwzględny napój trendowy wynosiZłote mleko z BIO trawą jęczmienną. Tutaj kurkuma jest infuzowana mlekiem i uszlachetniana sproszkowaną BIO trawą jęczmienną. Dzięki temu napojowi korzystasz z zalet kurkumy i superżywności w proszku - trawy jęczmiennej. Albopo prostu wymieszaj proszek z wodą każdego ranka, aby przygotować sok z trawy jęczmiennej izłatwością przynieśćkorzyści dodomu. Jesteśmy ciekawi, jak sproszkowana trawa jęczmienna wpłynie na Twoje samopoczucie, ciało, a zwłaszcza skórę.

  • Tagi:
  • Gerstengras
"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"Können frei Radikale schlecht für unsere Haut sein?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Ja! Wenn sie in zu großer Zahl vorhanden sind, weil die Zellen Stressoren wie UV-Strahlung ausgesetzt sind, können sie auch die körpereigenen Strukturen angreifen. Freie Radikale machen dabei vor keiner Zelle halt und wenn sie neben unseren Hautzellen auch das Kollagen und Elastin, welches für Elastizität verantwortlich ist, angreifen, sieht das für unsere Haut schlecht aus. Die angegriffenen Kollagen-Zellen werden durch körpereigene Enzyme abgebaut, was zu trockener und faltiger Haut führt. "}},{"@type":"Question","name":"Hilft Gerstengraspulver freie Radikale zu reduzieren?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Absolut! Gerstengraspulver enthält Antioxidantien, die helfen können, die freien Radikale zu reduzieren, und so die Haut zu schützen!"}},{"@type":"Question","name":"Verhindert Gerstengras das Absterben meiner Hautzellen?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Ja absolut! So sorgt OPC für den Schutz gegen freie Radikale und somit gegen das Sterben der Hautzellen. Dadurch wird auch die Entstehung neuer Bindegewebszellen aus den Fibroblasten nicht mehr behindert."}},{"@type":"Question","name":"Ist Gerstengras nun gut für die Haut? ","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Ja! Neben OPC finden sich im Gerstengras aber noch weitere antioxidative Stoffe, wie Vitamin C. Aber auch Eisen, Zink, Ballaststoffe und Vitamin B1 sind in rauen Mengen zu finden. Somit ist Gerstengraspulver nicht nur eine Bereicherung für die Haut, sondern auch für die Haare und das Blut. "}},{"@type":"Question","name":"Wie nimmt man Gerstengras am besten ein? ","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Damit Du die vollen Nährstoffe des Superfoods Gerstengraspulver erhältst, wird eine tägliche Einnahme von bis zu 10g empfohlen und das entspricht 3 Portionen. "}}]